Smiltenē likvidēs “pudeles kaklu”

Pateicoties Smiltenē uzsāktajam Raiņa ielas un tās pieslēguma ielu kompleksās rekonstrukcijas projektam, tiks likvidēts "pudeles kakla" efekts Krāsotāju ielā.

Pēc Smiltenes novada domes pasūtījuma projekta apakšuzņēmēja Smiltenes firma "Ase" demontē veco lietus ūdens kanalizācijas sistēmu un būvē jaunu, ieguldot caurules ar lielāku diametru.

Būvdarbi notiek posmā no bērnu rotaļu laukuma līdz kompleksa "Zemnieksēta" pagalmam.
Smiltenes novada domes tehniskais direktors Uldis Rudzītis skaidro, ka pilsētas izteiktā reljefa dēļ pēc spēcīgām lietusgāzēm ūdens saplūda lejup pa nogāzi Krāsotāju ielā no Raiņa, Mētras, Parka un citām ielām. Raiņa ielā lietus ūdens kanalizācijas nav vispār, un to izbūvēs jau minētajā projektā.

"Pie "Klondaikas" zem Gaujas ielas ir caurteka viena metra diametrā, tālāk - vaļēji notekūdeņu grāvji. Ja lietus ūdeņu ir daudz, tad tālāk Krāsotāju ielā caurules 50 centimetru diametrā nevarēja "aprīt" visu ūdeni, veidojās pudeles kakla efekts un applūda atsevišķas mājas," skaidro U. Rudzītis. Tā vairākkārt noticis arī ar divstāvu māju Krāsotāju ielā 2.

"Lietus ūdens kanalizāciju jau sen vajadzēja sakārtot, jo zemākas vietas pilsētā, kāda ir Krāsotāju iela, nebija pielāgota lielam ūdens apjomam. Kam māja atrodas kādu metru augstāk, tam tādas problēmas ir svešas, taču uzsāktie būvdarbi ir vajadzīgi visas pilsētas labiekārtošanas kontekstā," saka ēkas Krāsotāju ielā 2 īpašnieks Dzintars Naturins.

 

Portāls Ziemeļlatvija.lv 26.11.2009 skatīt pilnu rakstu