Izdevies atrast bojāto siltumtrases posmu Smiltenē (papildināts)

Vakar ap pulksten 14.00 Smiltenē konstatēja, ka apkures sistēmā stundas laikā pazūd seši kubikmetri ūdens, jo radies bojājums siltumtrasē. Tā kā pilsētā maģistrālā siltumtrase kopā ar atzarojumiem ir gandrīz piecus kilometrus gara, iespējamo bojājuma vietu izdevās atrast tikai šodien.

A/S "8CBR" elektroinženieris Jānis Sīklēns informē, ka bojājums siltumtrasē ir daudzdzīvokļu mājas Limbažu ielas 10 pagalmā. Visas dienas garumā tur norisinājās rakšanas un bojājuma vietas meklēšanas darbi.

Dienā rakšanas darbus apgrūtināja pie daudzdzīvokļu mājas novietotās automašīnas. Pirms aptuveni pusstundas strādniekiem izdevies atrast bojājumu. "Tagad mēģinām sametināt bojāto vietu, bet caurules ir plānas kā papīrs. Pēc aptuveni divām stundām zināsim, vai izdosies visu salabot," stāsta J. Sīklēns.

Noskaidrojām, ka jau vakar visā pilsētā atslēgts siltais ūdens, bet apkure turpināta. J. Sīklēns skaidro, ka bijuši divi varianti, kā rīkoties - atslēgt apkuri piecos daudzdzīvokļu namos Limbažu ielā vai atslēgt silto ūdeni visā pilsētā un pazemināt apkures temperatūru. Speciālisti izvēlējās otro variantu.

Smiltenes novada domes tehniskais direktors Uldis Rudzītis stāsta, ka lielākoties siltumtrasē vecās caurules nomainītas pret jaunām. Tieši bojājuma vietā vēl atrodas padomju laika caurules. "Bēdīgi. Cerams, izdosies visu operatīvi sataisīt," komentē U. Rudzītis. Viņš piebilst, ka kopumā apkures sezona Smiltenē iesākās veiksmīgi, sistēmā neradās neviena kļūme.

Pulksten 21.00 vēl aizvien turpinājās siltumtrases avārijas novēršanas darbi. Caurules metināšanas darbus veic „8 CBR" un firmas „Ase" darbinieki.

Kamēr notikuma vietā noris darbs, apkārtējo daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem jāpacieš aukstums. „Atslēdzām apkuri Rīgas ielā 8 un Limbažu ielā 10, 5 un 3. Šo māju iedzīvotājiem neērtības jāpacieš līdz brīdim, kad beigsies metināšanas darbi. Pārējo pilsētas māju iedzīvotājiem apkure netika atslēgta," informē J. Sīklēns.

Kā notikumu vietā novēroja „Ziemeļlatvija", bojājums siltumtrasē radies līkumā. „Ja neatklāsies vēl kāds caurums un darbi veiksies labi, siltums apkārtējās mājās varētu parādīties ap 22.00, 23.00 vakarā," papildina J. Sīklēns.

Viņš atvainojas smilteniešiem par neērtībām. Pagaidām nekas neliecina, ka darbi varētu ieilgt.

 

Portāls Ziemeļlatvija.lv 21.01.2010 skatīt pilnu rakstu