Vijciemā iekārto modernu apkures sistēmu

Daļu saņemtās tā saucamās novada naudiņas vijciemieši izlieto pamatskolas ēku kompleksa siltumapgādes sistēmas izveidošanai. Tas ir skolas ēkai, bijušajai internāta un skolas darbnīcas ēkai.

Darbus veic SIA "ASE" no Smiltenes. Divu apkures katlu un visas sistēmas uzstādīšanai pēc pašreizējiem aprēķiniem nepieciešams apmēram 112 tūkstoši latu. Šajā summā ietilpst arī 10 tūkstošu latu vērtā tehniskā projekta izstrāde un topogrāfiskā uzmērīšana, kas ir obligāts noteikums, ja siltumtrase ievietota zemē.

Skolā būs arī siltais ūdens
"Tā būs gana moderna apkures sistēma ar iespēju regulēt saņemtā siltuma daudzumu dažādās vietās," skaidro pagasta padomes priekšsēdētāja Mārīte Kalniņa.

Krāsnis pagaidām vēl nav paredzēts nojaukt, jo īpaši jaunajā izremontētajā dabas zinību kabinetā, kur tā izskatās gana labi. Par to nojaukšanu lems tad, kad uzsāks atsevišķu telpu remontu. M. Kalniņa atzīst, ka vecās krāsnis ir nolietojušās un to remonts un uzturēšana izmaksāja dārgi.

Pašlaik jau ir ievilkti radiatori internāta ēkā un skolas ēdnīcā. Turpinās sistēmas montāža pārējās skolas telpās un ir veikti citi sistēmas sakārtošanas priekšdarbi. Apkures katli vēl nav atvesti. Visi gaida, kad skolā būs patīkami silti un ar iespēju lietot silto ūdeni.

Visi darbi jābeidz šomēnes
Darbu pabeigšanas termiņš ir 30. novembris. "Mūs visnotaļ apmierina paveikto darbu kvalitāte. To vadītājs Andris Lanka regulāri ar mums konsultējas un allaž atrodam kopēju valodu," stāsta domes priekšsēdētāja.

A. Lanka "Ziemeļlatvijai" apstiprināja, ka visi darbi notiek saskaņā ar grafiku. Viņš slavē izveidojušos labo sadarbību ar pašvaldību, jo visos jautājumos ir viegli panākt savstarpējo sapratni.

Mazāk apdraudēs skolēnu veselību
Skolas direktore Aīda Vītola saka, ka, iespējams, būtu ērtāk, ja šie darbi nenotiktu mācību laikā, taču ar remontmeistariem varot visu sarunāt un vismaz pagaidām cits citu netraucē.

Jautāta par ieguvumu pēc remonta, direktore atbild, ka lielākais pluss būs tas, ka nebūs auksti koridori un tas labvēlīgi ietekmēs gan bērnu, gan personāla veselību.

"Par siltuma trūkumu mācību telpās nevarējām sūdzēties arī līdz šim, taču par koridoriem to nevar sacīt," stāsta A. Vītola. Pašlaik Vijciema pamatskolā mācās 66 skolēni, taču pēc tam, kad uz bijušo internāta ēku pārcelsies mazuļi no bērnudārza un uzsāks mācības sagatavošanās klasē, skolas bērnu skaits palielināsies.

 

Portāls Ziemeļlatvija.lv 26.11.2009 skatīt pilnu rakstu